3 miejsca w Krakowie w mini siatkówce dziewcząt klas 4-6

3 miejsca w Krakowie w mini siatkówce dziewcząt klas 4-6

Fantastycznym sukcesem może pochwalić się nasza dziewczęca reprezentacja szkoły, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Krakowa w piłce siatkowej. Dziewczęta wzięły udział w turnieju siatkówki w ramach Igrzyskach Dzieci krakowskich szkół podstawowych. W drodze do 3 miejsca nasz zespół pokonał kolejno: DO Milka, SP149, SP162, SP95 ulegając tylko SP155.

W finałowym turnieju na sportowych parkietach obiektu Com Com Zone spotkały się najmocniejsze zespoły znane z poprzednich edycji. To SP 87 – szkoła mistrzostwa sportowego z Nowej Huty, SP 155 – (UKS 22) czyli szkoły z oddziałami sportowymi o profilu siatkarskim. Obie spotkały się ponownie w meczu o pierwsze miejsce i złoty medal imprezy, który przypadł, po bardzo emocjonującym spotkaniu drużynie z SP 87.

My zaś, wraz z zespołem SP 5 walczyliśmy o trzecie miejsce w tych mistrzostwach. To niełatwe spotkanie zakończyło się po naszej myśli i po kilkunastu latach ponownie możemy cieszyć się ponownie ze zdobycia uprawnionego medalu. Ponownie brązowego, ale tym razem w kategorii dziewcząt szkół podstawowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodniczkom, które reprezentowały naszą szkołę, a były to:

Maria Czech, Mają Śrutowska, Zuzanna Augustyn – fantastyczne zawodniczki MKS MOS Wieliczka oraz dziewczęta z KS Radwansport: Julia Marzec, Sara Kwarciak, Patrycja Kryścio, Lena Koćma, Veronika Bonchkovska oraz uzdolnione siatkarsko: Julia Śliwiak, Adrianna Romejko i Antonina Marzec.

Przyjmijcie serdeczne gratulacje!!!! Brawo!

Opracowanie: Marceli Gabryel

Skip to content