Klasa 1b w Muzeum Narodowym

Klasa 1b w Muzeum Narodowym

13 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 1b pod opieką pani Barbara Bartnik mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w edukacyjnych warsztatach w Muzeum Narodowym, poświęconych tajemnicom zegarów. Wycieczka ta okazała się nie tylko interesującą lekcją historii i techniki, ale również wciągającą przygodą, która wzbogaciła wiedzę uczniów.

Po przybyciu do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego, uczniowie zostali powitani przez przewodnika, Panią Kasię, która zabrała ich w podróż po fascynującym świecie zegarów. Dzieci miały okazję zobaczyć różne typy zegarów: małe i duże, stojące i wiszące, dawne i bardziej współczesne. Poznali zegary starożytne słoneczne, kaflowe, kominkowe, misternie zdobione zegary kieszonkowe…

Na koniec warsztatów uczniowie wykonali kartonowy zegar, który przyjechał do naszej sali.
Po pożegnaniu się z panią przewodnik, mama jednej z uczennic – Karolinki, pracująca w Muzeum Narodowym, Pani Ania Berkowicz zabrała całą klasę do miejsc bardzo rzadko odwiedzanych. Uczniowie zobaczyli stolarnię, gdzie powstają np. ramy do dzieł sztuki, bibliotekę, w której znajdują się bardzo cenne książki i salę audio, gdzie zasiedli w fotelach, jak podczas konferencji.
Przy okazji wizyty w Muzeum Narodowym uczniowie klasy 1b poznali pracę wielu osób, którzy dbają i opiekują się wielkimi dziełami sztuki.

Opracowała
Barbara Bartnik

Skip to content