TURNIEJ SIATKARSKI

TURNIEJ SIATKARSKI

Tuż przed Wielkanocą odbyły się pierwsze turnieje siatkarskie w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 2024, w których uczestniczyły nasze szkolne reprezentacje chłopców.

Najmłodsza grupa zakończyła rywalizację na etapie eliminacji. Niestety, z powodu choroby, nie mógł w nich zagrać jeden z podstawowych zawodników, co w istotny sposób przyczyniło się do końcowego wyniku drużyny.  W zespole zagrali: Filip Ibek, Filip Jałocha, Jakub Flasza, Kuba Zerbst-Reter, Igor Tekielski, Jakub Ryszko, Tomasz Cygan, Kornel Kołodziej.

W podobny sposób i z podobnym efektem końcowym zagrała nasza starsza grupa chłopców z klas 5,6 i 7.  Nasz zespół rozegrał dobre spotkania, dzielnie walcząc o każdy punkt, we wszystkich rozegranych meczach. Niestety, w drugim etapie drużynie zabrakło szczęścia, może trochę koncentracji, a na pewno siły, po wyczerpujących spotkaniach.  Pomimo tego, że drużyna nie awansowała do półfinału imprezy, to zdobyte doświadczenie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Za rok wróci bowiem mocniejsza, gotowa do walki o medale tej imprezy. Naszą szkołę reprezentowali:    Aleksander Turek, Sebastian Jasek, Bartłomiej Kocańda, Filip Ibek, Piotr Żabiński, Tomasz Kowalski, Kacper Sowiecki, Kuba Zerbst-Reter.

Obu zespołom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Opracowanie: Marceli Gabryel

 

Skip to content