REGULAMIN SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

Zaświadczenie szkolne

Zaswiadczenie_poza_szkola

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

Wolontariat szkolny jest szansą dla uczniów na rozwój swoich umiejętności i pasji. Uczniowie dzięki udziałowi w akcjach wolontariatu mogą poczuć się częścią grupy rówieśniczej, którą łączą podobne pasje i cele. W celu dobrego zorganizowania się, obrania dobrego kierunku wsparli nas przedstawiciele Fundacji Wygrajmy Siebie i Stowarzyszenia Latarnia . Uczniowie klas ósmych SP 111, którzy zasilili szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach. Podczas których zastanawiali się, jak i komu można pomóc. W jakiej przestrzeni mogą działać bezinteresownie. Szukali pomysłów, co mogą zrobić , aby wesprzeć drugiego człowieka. Uświadomili sobie, ze w grupie jest siła. Podstawą jest współpraca, empatia, kreatywność i pozytywne myślenie. Zaproponowano naukę różnych animacji, na przykład kręcenie zwierzątek z balonów, które cieszyć się będą powodzeniem podczas różnych akcji dla dzieci. Dzięki zajęciom młodzi ludzie zostali zmotywowani do dzielenia się swoim wolnym czasem i osobistego rozwoju.

Opracowanie: Agnieszka Korpak-Perzanowska

ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Nadszedł czas jesienny, dlatego spadające liście z drzew zalegają w wielu miejscach takich jak: ulice, chodniki, ogródki, jak również na terenie przy szkole. Muszą więc być posprzątane, aby teren przy którym toczy się nasza codzienność był czysty i piękny. W związku z tym już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się sprawna akcja grabienia liści, którą przeprowadzili uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu . Słoneczna pogoda i aktywne zaangażowanie kilkunastu uczniów sprawiło, że udało się wspólnymi siłami zebrać 50 worków liści.

Dziękujemy,
Agnieszka Korpak-Perzanowska

W środę 18 października 2023r. uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Wygrajmy Siebie, która mieści się przy ul. Kurczaba. Zaproszone panie przeszkoliły naszych wolontariuszy z animacji. Licznie zgromadzona grupa po wstępnej części, ktora przypomniała, jakie są cele wolontariatu i jakie można podjąć działania uczyła się robić zwierzątka z balonów i kręcić talerzami. Inne zadania, których podjęli się uczniowie trenowały współpracę i koncentrację. Wszyscy mocno się zaangażowali i aktywnie spędzili czas.

Agnieszka Korpak-Perzanowska