Sadzenie krzewów przez klasy 1-3 w „Zielonej Sali”

Sadzenie krzewów przez klasy 1-3 w „Zielonej Sali”

W miniony piątek, 12 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w kończącym projekt „Wiosna niejedno ma imię” sadzeniu krzewów budlei w Zielonej Sali naszej szkoły.
Ta inicjatywa miała na celu nie tylko upiększenie otoczenia szkoły, ale także edukację ekologiczną najmłodszych uczniów.
Działanie to było owocem współpracy między nauczycielami, uczniami oraz rodzicami, dzięki którym sadzonki zostały zakupione. Dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Atrakcją dnia było zaangażowanie dzieci w każdy etap procesu sadzenia. Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie dowiedzieli się o sadzonym krzewie, jego wyglądzie i przyciąganiu do siebie motyli. Następnie wszystkie klasy młodsze przystąpiły do sadzenia budlei 🪻🪻🪻 z ogromnym zaangażowaniem i radością.

Efekty projektu są już widoczne – nasza Zielona Sala zyskała nową, barwną odsłonę, a najmłodsi uczniowie zdobyli cenne doświadczenie i wiedzę na temat roślinności i ekologii.
Cieszymy się, że nasz projekt zainspirował klasy starsze do stworzenia kolejnego projektu „Dzień Ziemi 2024”, który przyczynił się do jeszcze większego upiększenia Zielonej Sali. Współpraca się opłaca.

Koordynatorki projektu Wiosna niejedno ma imię
Barbara Bartnik
Karolina Marczewska – Kozieł

Skip to content