WIOSENNA GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

WIOSENNA GIEŁDA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W dniu 25 marca 2024 r. odbyła się Wiosenna Giełda Edukacyjna Szkół Ponadpodstawowych zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 111 w Krakowie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Rada Dzielnicy XII Bieżanów- Prokocim. Gościliśmy Panią Barbarę Leśniak Radną Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.
Uroczystego otwarcia Giełdy dokonała Pani Dyrektor Bernadetta Bochenek.

W wydarzeniu udział wzięły 22 Szkoły Ponadpodstawowe z Krakowa, Czernichowa  i Wieliczki, w tym : XI LO, XIII LO, XIV LO, XV LO, XXIV LO, XXV LO, XXVII LO, XXVIII LO, KOSTKA Publiczne LO Jezuitów, Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie, Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie,  Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie, Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1  w Krakowie, Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Chemicznych, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie, TEB EDUKACJA, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Kampus w Wieliczce, Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie.

Uczestnikami Giełdy Edukacyjnej byli uczniowie klas 8 z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 20 w Krakowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 117 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 19) w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 24 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11)          w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 124 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Wieliczce, Szkoła Podstawowa nr 133 w Sidzinie. Giełdę odwiedziło około 450 osób.

Uczniowie podczas wydarzenia uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. W trakcie prelekcji „ Jak zostać architektem?” przedstawiciel Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie omówił ścieżkę edukacyjną jaką uczeń musi przejść chcąc wykonywać zawód architekta. Prelekcja cieszyła  się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

Podczas wydarzenia zorganizowany został pokaz doświadczenia chemicznego– mieszania kolorów zorganizowany przez Zespół Szkół Chemicznych w Krakowie.
Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie przygotował pokaz dronów.

Można było zobaczyć między innymi jeżdżącego małego robota zbudowanego   i zaprogramowanego  przez uczniów technikum informatycznego Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie, oraz TEB EDUKACJI.

Nie zabrakło również propozycji kształcenia proponowanych przez służby mundurowe. Uczniowie klasy wojskowej  XXV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie trzy razy zaprezentowali musztrę paradną, pokaz pierwszej pomocy.

Wszystkie stoiska wystawiennicze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych i ich nauczycieli, którzy zostali zaopatrzeni w ulotki informacyjne dotyczące dalszego kształcenia.

Mamy nadzieję, że dzięki udziale w Giełdzie Edukacyjnej uczniowie podejmą satysfakcjonujące dla nich decyzje dotyczące wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej po ukończeniu 8 klasy. Bardzo serdecznie dziękujemy, że byliście z nami.

Koordynatorkami wydarzenia była Wioletta Koper nauczyciel doradztwa zawodowego oraz  opiekunka Samorządu Uczniowskiego Agnieszka Korpak-Perzanowska.

Tekst i zdjęcia: Wioletta Koper

Skip to content