RAJD PO FACH W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH NR 2 W KRAKOWIE

RAJD PO FACH W ZESPOLE SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH NR 2 W KRAKOWIE

W dniu 22 marca 2024 r. uczennice klas 7 naszej szkoły w ramach projektu „Rajd po fach” odwiedziły Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie. Podczas profesjonalnie przygotowanych przez Panią Grażynę warsztatów zaznajomiliśmy się z zawodem kelner.
Uczennice nauczyły się nakrywać do stołu, składać serwetki papierowe- dekorować stół, obsługiwać gości, nosić tacę z zastawą stołową, podawać gościom posiłki, odbierać gościom zastawę stołową po spożyciu przez nich posiłku. Ponadto był czas na zwiedzanie szkoły, rozmowy z nauczycielami i uczniami, poznania oferty edukacyjnej szkoły.        Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczennic.

Tekst i zdjęcia: Wioletta Koper

Skip to content