Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia uczniowie klasy 2a – odwiedzili wszystkich swoich kolegów i koleżanki z klas 1-3 z którymi wspólnie spędzają czas na szkolnym piętrze.

Przez dłuższy czas przygotowywali formułę spotkania, która będzie dla rówieśników małą odmianą od tradycyjnych apeli szkolnych.

Wybrali zadania, które chętnie zrealizują określając tym samym swoje mocne strony – a następnie przystąpili do przygotowań, których finał miał miejsce właśnie w piątek przed weekendem majowym.

Uczniowie zaprosili do udziału w teleturnieju w ramach, którego poprzez wspólne losowanie pytań
i udzielanie na nie odpowiedzi możliwe było poszerzenie wiedzy na temat tego ważnego dla Polaków dnia. Warto podkreślić, że przygotowane odpowiedzi były zarówno ciekawostkami jaki i występami o charakterze wokalnym, muzycznym u recytatorskich.

Na finał uczniowie klas rozwiązywali specjalnie opracowaną dla nich krzyżówkę.

Gratuluję z całego serca uczniom klasy 2a – którzy wykazali się samodzielnością, odpowiedzialnością oraz współpracą. Realizacja tego zadania wymagała od nich świetnej organizacji oraz wytrwałości! Brawo!

Teresa Smoleń