Klasa 1b w Teatrze Groteska

Klasa 1b w Teatrze Groteska

Dnia 22 maja 2024 r. uczniowie klas 1b mieli przyjemność uczestniczyć w pełnym humoru spektaklu „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w Teatrze Groteska.

Przedstawienie „Przygody 10 skarpetek”, oparte na popularnej książce Justyny Bednarek, przeniosło dzieci do kolorowego świata skarpetek, które pewnego dnia postanowiły uciec
z kosza na pranie i rozpocząć swoje własne, niesamowite życie.

„Przygody 10 skarpetek” to nie tylko opowieść o niesamowitych perypetiach, ale także subtelna lekcja o odwadze, przyjaźni i poszukiwaniu własnej drogi.

Teatr to nie tylko forma rozrywki, ale także niezwykle wartościowe narzędzie edukacyjne, które może odgrywać kluczową rolę w rozwoju dzieci. Teatr wprowadza dzieci w świat fantazji, który wykracza poza codzienną rzeczywistość. Przez obserwowanie i uczestniczenie w spektaklach dzieci uczą się myśleć twórczo, co sprzyja rozwijaniu ich wyobraźni.
Udział w przedstawieniach teatralnych pomaga dzieciom w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych. Uczą się one, jak wyrażać emocje, modulować głos i używać mowy ciała, co jest kluczowe w efektywnej komunikacji.

 

Opracowała
Barbara Bartnik

Skip to content