Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Brzechwa ustami Dzieci

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Brzechwa ustami Dzieci

Lista Laureatów

I miejsce

Krzysztof Baran SP111
Samson Śliżewski SP123

II miejsce

Aleksandra Kucia SP24

III miejsce

Zofia Pala SP111
Anna Bisikiewicz SP111

Wyróżnienie

Viktoria Kravchenko SP41
Iga Chwierut SP111

23 maja 2024 r. nasza szkoła miała zaszczyt być gospodarzem Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Brzechwa ustami dzieci”. Wydarzenie zgromadziło młodych recytatorów
z różnych szkół: SP24, SP41, SP61, SP117. SP123 oraz naszej SP111, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentowali wiersze Jana Brzechwy. To wyjątkowe wydarzenie promowało kulturę słowa oraz rozwijało talent i pasję do literatury wśród dzieci.

Podczas konkursu młodzi uczestnicy zaprezentowali utwory Jana Brzechwy, które niezmiennie bawią i uczą kolejne pokolenia. Można było usłyszeć takie klasyki jak „Kaczka Dziwaczka”, „Grzyby”, „Leń”, Sójka”…
W Jury zasiadły dwie Panie, pasjonatki teatru i śpiewu:
Maria Madejska- instruktorka teatralna, współautorka projektu Kuźnia Talentów, współautorka scenariuszy dla przedstawień szkolnych,
Barbara Leśniak- instruktorka śpiewu, autorka projektów „Zima i Lato Młodych Artystów”, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Dzielnicy XII Bieżanów -Prokocim.

Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie zaprezentować wybrany przez siebie wiersz w sposób jak najbardziej oryginalny i przekonujący. Jury oceniało nie tylko poprawność recytacji, ale również dykcję, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Po emocjonujących występach przyszedł czas na wyłonienie laureatów. Jury miało niełatwe zadanie, ponieważ poziom recytacji był niezwykle wysoki.

6 czerwca 2024r. odbyła się Gala Finałowa, podczas której uczestnicy ponownie zaprezentowali swoje nagrodzone występy. Oprócz wręczenia dyplomów i nagród laureatom, wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć tego dnia udział w inspirujących warsztatach teatralno- słownych, prowadzonych przez panią Barbarę Leśniak.

Warsztaty miały na celu rozwinięcie umiejętności aktorskich oraz wprowadzenie uczestników w tajniki pracy ze słowem.
Pani Barbara Leśniak rozpoczęła warsztaty od zabaw integracyjnych, które rozluźniły atmosferę i przygotowały uczestników do intensywniejszej pracy. Następnie dzieci pracowały nad emisją głosu, ekspresją ciała oraz interpretacją słowa.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Brzechwa ustami dzieci” był świętem poezji, które nie tylko promowało kulturę słowa, ale także rozwijało wrażliwość i kreatywność młodych ludzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, która z pewnością przyniesie jeszcze więcej emocji i niezapomnianych występów.

 

Opracowała
Barbara Bartnik

Skip to content