Koncert Zespołu Yamaha

Koncert Zespołu Yamaha

W dniu 29 maja 2024 r. w naszej szkole odbył się niezwykły koncert edukacyjny zespołu Yamaha, który zainspirował uczniów do odkrywania magii muzyki. Sala gimnastyczna, przekształcona w tym dniu w koncertową arenę, wypełniła się dźwiękami różnorodnych instrumentów i entuzjazmem młodych słuchaczy. Widownią najpierw stała się społeczność klas 1-3, a po niej koncertu wysłuchali uczniowie klas 4-8.

Zespół Yamaha, znany z innowacyjnego podejścia do edukacji muzycznej, zaprezentował szeroką gamę utworów, łącząc klasykę z nowoczesnością. Artyści grali na gitarach elektrycznych, keyboardach, a także perkusji, demonstrując, jak różnorodne mogą być brzmienia poszczególnych instrumentów.

W trakcie występu członkowie zespołu dzielili się ciekawostkami na temat historii muzyki
i budowy instrumentów, co szczególnie zainteresowało młodszych uczniów. Interaktywne elementy koncertu, krótkie warsztaty gry na instrumentach, były wyjątkowym dodatkiem, który zaangażował dzieci i młodzież w odkrywanie własnych talentów muzycznych.

Podczas koncertu, zespół Yamaha nie tylko prezentował swoje umiejętności, ale także promował wartości edukacyjne. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważna jest praca zespołowa w muzyce, jakie korzyści płyną z nauki gry na instrumencie oraz jak muzyka może wpływać na nastrój i emocje. Te praktyczne lekcje były doskonałym uzupełnieniem szkolnych zajęć muzycznych i inspiracją do dalszego rozwijania swoich zainteresowań.

Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów i nauczycieli. Zarówno młodsze dzieci, jak i starsi uczniowie byli pod wrażeniem umiejętności muzyków oraz ich pasji do muzyki. Dźwięki muzyki rozbrzmiewały jeszcze długo po zakończeniu występu.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować zespołowi Yamaha za wspaniały koncert oraz niezapomniane chwile.

Opracowała
Barbara Bartnik

Skip to content