FESTIWAL ZAWODÓW

FESTIWAL ZAWODÓW

Województwo Małopolskie po raz dziewiąty zorganizowało Festiwal Zawodów w Krakowie. W środę (27.04) w Tauron Arenie uczniowie wszystkich klas 8 wzięli udział w przedsięwzięciu. Celem było spotkanie uczniów podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych województwa małopolskiego. Uczniowie moli zapoznać się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, porozmawiać ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie.  Wśród 100 stoisk wystawienniczych prezentowane były takie branże jak: turystyczno-gastronomiczna, handlowo-usługowa, elektryczno-informatyczna, mechaniczno-transportowa, medyczno-społeczna, rolniczo-leśna, budowlana, energetyczna, chemiczna, służb mundurowych. Podczas prezentacji przedsiębiorców została przedstawiona możliwość znalezienia zatrudnienia oraz kompetencje potrzebne do pracy. W Puncie informacyjnym młodzież z Ukrainy miała możliwość uzyskania informacji o planowaniu ścieżki edukacyjnej w Polsce.

Oferta przedstawiona na Festiwalu Zwodów cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 8.

Wioletta Koper

Skip to content