Wygrywamy zawody w ergometrach wioślarskich!

Wygrywamy zawody w ergometrach wioślarskich!

Wyścigi na profesjonalnych ergometrach wioślarskich stają się powoli naszą sportową specjalnością. Przystępujemy do nich już od kliku lat. Zawsze z wielkimi sukcesami. Nie inaczej było w piątek, 26 listopada, W tym dniu bowiem, odbyła się kolejna edycja Otwartych Mistrzostw Dzielnicy Podgórza w zawodach ergometrów. Jak co roku przybyliśmy do Szkoły Podstawowej nr 26 w Krakowie. To tam, na sali gimnastycznej wyścigi dla uczniów podgórskich szkół zorganizował Klub Sportowy AZS AWF Kraków. Szkolne zespoły złożone były z 8 zawodników: 4 dziewcząt i 4 chłopców. Wszyscy,  po kolei przystępowali do wyścigu na dystansie 500m. To „wymagający” dystans, szybko wyczerpujący, każdego zaangażowanego w wyścig zawodnika. Najlepsi chłopcy uzyskują tu czasy poniżej 1 minuty i 40 sekund, a dziewczęta „pływają” poniżej 2 minut. Jednak kluczowym elementem zawodów był łączny czas całej drużyny. Nasza silna, jak co roku, reprezentacja szkoły zwyciężyła! Pokonując  zespoły reprezentujące SP 26 (dwa zespoły) oraz SP25. Do naszej szkoły przywieźliśmy dyplom oraz piękny, pamiątkowy puchar. Medalami wyróżniono również indywidualne osiągnięcia zawodniczek i zawodników. Najlepszy czas i zloty medal zdobyła nasza zawodniczka – Aleksandra Sewiołło.
Brąz za trzeci wynik wśród chłopców zdobył nasz reprezentant- Mariusz Wilk. Brawo!

Nasz zwycięski zespół reprezentowali:
1. Joanna Kułach
2. Magdalena Zerbst-Reiter
3. Natalia Wróbel
4. Aleksandra Sewiołło
5. Mariusz Wilk
6. Wojciech Jurowski
7. Kajetan Nowicki
8. Jędrzej Karasiński

Serdecznie gratulujemy!!!

Skip to content