Synod Misyjny Dzieci

Synod Misyjny Dzieci

W sobotę 28.10.2023 r. pięć uczennic z naszej szkoły pod opieką s. Pauliny Wojdyła uczestniczyło w Synodzie Misyjnym Dzieci. Wydarzenie miało miejsce w Centrum św. Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i wzięło w nim udział około tysiąc dwieście dzieci z archidiecezji krakowskiej. Dzięki ciekawej prelekcji sióstr Klawerianek pochodzących z Afryki, uczestnicy Synodu mogli bliżej poznać warunki życia swoich rówieśników w Nigerii. W trakcie synodalnego spotkania był czas na modlitwę, rozważanie Słowa Bożego,  wspólną zabawę i konkursy o tematyce misyjnej. Uczennice  naszej szkoły Karolina Majewska, Natalia Bała, Milena Gontarz, Helena Majewska i Wiktoria Bała  zajęły II miejsce w KONKURSIE WIEDZY MISYJNEJ. Punktem centralnym synodu była Eucharystia pod przewodnictwem JE. Ks. Biskupa Roberta Chrząszcza, który podczas homilii dzielił się swoim doświadczeniem pracy na misjach w Boliwii.  Udział w Synodzie Misyjnym to ubogacające wydarzenie, które uwrażliwia i otwiera serce na potrzeby innych.

Opracowanie: s.Paulina

Skip to content