Poranek z książką klasie 1b

Poranek z książką klasie 1b

Od 16 października do 17 listopada każdego ranka klasa 1b  gości w swojej sali rodzica, czasami dziadka lub innego bliskiego, który przez 15 minut czyta na głos fragment książki. Uczniowie zapraszają gości do kręgu i z zapartym tchem wsłuchują się w nowe przygody bohaterów, ćwicząc pamięć i koncentrację. Codzienne czytanie to ważna czynność- zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny, ponadto rozwija wyobraźnię,  poszerza znajomość słów oraz daje dzieciom radość z przebywania z osobami im bliskimi. Ponieważ czytanie przynosi tak wiele dobra, zachęciliśmy bliskich do wspólnego działania. 

Pierwszy tydzień z książką za nami, a w głowach przygody „Naszej mamy czarodziejki” i „Pana Kuleczki”. 

                                                                                                             opracowała
                                                                                                          Barbara Bartnik

Skip to content