Klasa 8d na warsztatach w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym

Klasa 8d na warsztatach w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym

Dzień otwarty w najstarszym krakowskim pogotowiu ratunkowym był okazją do odwiedzenia tego miejsca. Nie były to jednak zwykłe odwiedziny. Nasi uczniowie zdobyli tutaj sporą dawkę wiedzy oraz doskonalili umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pozycja boczna bezpieczna, opatrywanie ran i urazów, zabiegi resuscytacyjne dorosłych oraz niemowląt to tylko wybrane działania, z którymi mierzyli się nasi ósmoklasiści. Ćwiczyli pod okiem profesjonalnych instruktorów i „egzamin ratujący życie” zdali znakomicie. Przy okazji poznali również historię tego miejsca, która rozpoczęła się 132 lata temu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pojazdy służb medycznych, ale to wszystko podpatrzymy w naszej galerii…

 

Katarzyna Duda

Skip to content