2 DNIOWA WYCIECZKA KLAS VIII DO STOLICY

2 DNIOWA WYCIECZKA KLAS VIII DO STOLICY

Z Nowym Rokiem 2023 pani Tomala i pani Korpak-Perzanowska zaplanowały wycieczkę do Warszawy dla kl.8a, 8b, 8c i 8d śladami bohaterów ” Kamieni na Szaniec”. W szybkim tempie dopięty został program z Biurem Turystycznym Obieżyświat. W dniu 24 stycznia młodzież z nauczycielami , którzy sprawowali opiekę nad grupą tj. nauczycielka biologii, doradztwa zawodowego, matematyki oraz nauczyciel wychowania fizycznego stawiła się o świcie na zbiórkę przy szkole. Wyruszyliśmy zgodnie z planem, a przede wszystkim z pozytywnym nastawieniem. W zimowej scenerii zwiedziliśmy Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego. Wspólnie zapaliliśmy znicze na grobach bohaterów naszej wycieczki. Popołudniem podczas spaceru tematycznego przeszliśmy przez Stare Miasto. W drugim dniu pojechaliśmy do Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie każdy z nas zatrzymał się myślami na dłuższy czas. W głębokiej ciszy wróciliśmy do czasu kiedy żyli bohaterowie naszej wycieczki.
Dziękujemy uczniom klas ósmych za dyscyplinę i kulturalną postawę, za stworzenie sympatycznej atmosfery, a Nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Skip to content