Code Week w klasach 1-3

Code Week w klasach 1-3

W dniach od 8 do 23 października trwał Europejski Tydzień Kodowania, który jest inicjatywą promującą naukę programowania a także podnosząca umiejętności cyfrowe. W tym czasie każdy kto chce się dołączyć do obchodów może zarejestrować wydarzenie na stronie i podzielić się pomysłami na ciekawe aktywności.

W tym roku uczniowie klas 1-3 mieli możliwość rozwiazywania zakodowanych łamigłówek, który znajdowały się na ich szkolnych korytarzu co było pozytywną i atrakcyjną odmianą podczas szkolnych przerw korytarzowych.

Gra w muchę, kodowanie rytmów czy odszyfrowywanie haseł to jedynie część z zadań które zrealizowali nasi uczniowie. Warto podkreślić, że nasi nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej już od wielu lat interesują się tematyką nauki kodowania, programowania a także wykorzystania TIK podczas zajęć edukacyjnych dlatego nie tylko w tygodniu kodowania ale również podczas codziennych zajęć edukacyjnych proponują uczniom aktywności z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, mat do kodowania a już wkrótce możliwe będzie coraz szersze zastosowanie robotów edukacyjnych ze względu na doposażenie szkoły w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” a także podnoszenie umiejętności nauczycieli w toku dodatkowych szkoleń.

Więcej o CODE WEEK: https://codeweek.eu

Teresa Smoleń

Skip to content