Przed Dniem Wszystkich Świętych …

Przed Dniem Wszystkich Świętych …

W środę 26 października dwudziestu czterech wolontariuszy z SKW pod opieką pań Jolanty Piaseckiej i Agnieszki Korpak-Perzanowskiej wybrało się po lekcjach na Cmentarz w Nowym Bieżanowie. Młodzież posprzątała kilkanaście grobów małych dzieci. Posprzątali zapomniane nagrobki, zgrabili liście również w alejkach między grobami i zapalili znicze, które otrzymaliśmy od uczniów z naszej szkoły. Wolontariusze odwiedzili groby nieznanych żołnierzy. Oddali hołd poległym za ojczyznę, porządkując ich mogiły i zapalając znicze. Dzięki tej akcji uczniowie nauczyli się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsca pamięci o naszych zmarłych. Ponadto była to lekcja odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci .
Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękujemy.

Opracowała: A. Perzanowska

Skip to content