XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów

XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów

Podstawowe informacje o XVII OIJ:

  1. Rejestracja uczestników XVII OIJ jest możliwa na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/rejestracja/. Rejestracja jest dostępna przez cały czas trwania I etapu XVII OIJ.
  2. Olimpiada jest konkursem indywidualnym skierowanym do wszystkich uczennic i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych tematyką informatyczną.
  3. Pierwszy etap OIJ rozpocznie się już 26.09.2022 i potrwa do 5.01.2023. Będzie on polegać na samodzielnym, zdalnym rozwiązywaniu zadań programistycznych przez zarejestrowanych uczestników OIJ oraz na teście wiedzy informatycznej, który odbędzie się w szkole ucznia (pod opieką nauczyciela) dnia 27.10.2022. Sześć zadań programistycznych podzielonych będzie na dwie grupy. Zadania otwarte pozwolą uczniom na zdalne zapoznanie się z wynikiem i ewentualne wprowadzenie poprawek. Wyniki zadań w formule zamkniętej uczniowie poznają dopiero po zakończeniu I etapu OIJ. Zadania mogą być rozwiązywane przez cały czas trwania I etapu. Do zdobycia jest 600 punktów za zadania programistyczne i 200 punktów za test wiedzy. Uczniowie samodzielnie decydują, które zadania podejmą się rozwiązać i czy będą uczestniczyć w teście. Podjęcie się wszystkich wyzwań zwiększa ich szansę na awans do II etapu OIJ.
  4. Szczegółowy terminarz zawodów można znaleźć na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/terminarz/
  5. Zasady organizacji zawodów i ich regulamin dostępne są na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/przepisy/
  6. Informacje dla uczennic i uczniów dotyczące tego jak wystartować w Olimpiadzie, dlaczego warto to zrobić oraz przewodnik po XVII OIJ można znaleźć tutaj: https://oij.edu.pl/zawodnik/start/

Więcej informacji udziela nauczyciel informatyki Piotr Romanowicz.

Skip to content