Międzynarodowy Dzień Kropki- International Dot Day

Międzynarodowy Dzień Kropki- International Dot Day

15 września jest dniem szczególnym. To święto kreatywności, radości i talentów, które stworzył Peter Reynolds poprzez historię małej Vatshi.  W naszej szkole święto to obchodzone jest od wielu lat.

Tego dnia uczniowie klas 1-3 już od samego rana z uśmiechem prezentowali swoje zakropkowane stroje, by w końcu wspólnie oglądnąć prezentację ukazującą ich własne talenty.

Podczas spotkania wychowawczynie odczytały książkę pt. „The Dot”, napisaną  przez Petera Reynolds`a .

W kolejnej części zaproszeni goście opowiedzieli o swoich talentach i pasjach, a co najważniejsze zaprezentowali je.

Pani Magdalena Grząbka (mama Tymona Grząbki z klasy 3b) wraz ze swoim tatą Panem Markiem Kozerskim zagrali na ukulele, gitarze i harmonijce  oraz zaśpiewali wspólnie utwory, jeden skomponowany nawet przez Pana Kozerskiego.

Kolejni goście to Pan Marcin Ziarko z córką Natalią, uczennicą klasy 4b (siostrą Oli z klasy 1b). Wspólnie zaśpiewali dwie piosenki, podczas których Pan Marcin grał na gitarze. Natalia pochwaliła się również swoim talentem sportowym i wykonała kilka układów gimnastycznych.

Zaproszeni goście opowiadając o sobie, przyznali, że talent jest w każdym z nas. Jedni już go odkryli, a inni jeszcze nie. Gdy odkryjemy jednak już nasz talent, należy go pielęgnować i rozwijać, a to niekiedy związane jest z wysiłkiem .

To był wspaniały i niezapomniany dzień dla wszystkich!

Opracowały: Barbara Bartnik
Katarzyna Tomiak

Skip to content