Klasa 2a świętowała Dzień Dziecka w wyjątkowy, pełen humoru i kreatywności sposób. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, a swoje rzeczy przynieśli w… czym tylko wyobraźnia podpowiedziała! W sali pojawiły się więc worki, poszewki, koszyki, skrzynki na narzędzia, a nawet nietypowe „transportery” własnej konstrukcji. Pomysłowość dzieci wywołała wiele śmiechu i zachwytu.
Świętowanie rozpoczęliśmy od wymiany zeszytami „Pele Mele”, które uczniowie przygotowywali przez ostatnie dni. Każdy zeszyt był inny — pełen zagadek, rysunków, pytań i zadań dla kolegów. Wymiana wywołała ogromne emocje, a dzieci z dumą prezentowały swoje pomysły.
Następnie przenieśliśmy się w świat dawnych gier i zabaw, które kiedyś wypełniały szkolne przerwy i podwórka. Uczniowie grali w:
- Statki – strategiczne potyczki na kartce
- Państwa–Miasta – szybkie myślenie i dobra pamięć
- Piekło–Niebo – klasyczną papierową zabawkę z zadaniami
Dzieci z zaangażowaniem odkrywały gry, które bawiły ich rodziców i dziadków, a atmosfera wspólnej zabawy udzieliła się wszystkim.
To był dzień pełen śmiechu, kreatywności i dobrej energii — dokładnie taki, jaki powinien być Dzień Dziecka.
Teresa Smoleń








