„Biegniemy z matematyką w świat przyrody”

W czwartek 6 – tego czerwca zorganizowany został w Szkole Podstawowej    nr 111 Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczno – Sportowy pt.: „Biegniemy z matematyką w świat przyrody.”

Kolejna edycja konkursu, który stał się już tradycją naszej szkoły i na stałe wpisał się w kalendarz jej wydarzeń, łączyła w sobie elementy matematyki, sportu oraz przyrody. W tegorocznej edycji gościliśmy przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej nr 124, Szkoły Podstawowej nr 24 oraz Szkoły Podstawowej nr 8. Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych w drużynach 3 – osobowych rozwiązywali ciekawe zadania teoretyczne z matematyki oraz geografii, uczestniczyli w konkurencjach sportowych ale przede wszystkim doskonale się bawili. Rywalizacja była bardzo zacięta, zawodnicy do końca walczyli o każdy punkt.

Ostatecznie:

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 111 w składzie:

Piotr Żabiński, Maria Czech, Bartosz Ślusarek

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 24 w składzie:

Adam Kubatek, Lena Bil, Tomasz Juszkiewicz

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 124 w składzie:

Lena Florkowska, Martyna Morajko, Sarian Bętkowski .

Szkołę Podstawową nr 8 reprezentowali:

Alicja Pilch, Emilia Pilch, Kamila Staszczuk

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy także naszym sponsorom: Radzie Dzielnicy XII oraz Radzie Rodziców przy SP nr 111.

Organizatorzy:

Anna Adamczyk, Jolanta Piasecka, Agnieszka Korpak – Perzanowska, Marceli Gabryel.