Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku nasza szkoła bierze udział w inicjatywie Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa on-line.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo. Nauczyciele informatyki przygotowali z uczniami  gazetki informacyjne, prezentacje promujące bezpieczne i świadome korzystanie z zasobów sieci.  W ramach działań profilaktycznych zostaną przeprowadzone liczne zajęcia edukacyjne  w klasach I-VIII.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi:

Dbamy razem o bezpieczeństwo!

 

Skip to content