II Dzień Integracji Międzykulturowej w SP111

II Dzień Integracji Międzykulturowej w SP111

11 stycznia 2024 roku odbył się w naszej szkole drugi już raz Dzień Integracji Międzykulturowej. To czas spotkań, wspólnych rozmów i bycia ze sobą. Spotkanie przyciągnęło uwagę uczniów, jak i ich rodziców, a celem było uświadomienie sobie, że coraz częściej przenosimy domowe zwyczaje, przyzwyczajenia, nasze małe kultury w inne miejsca. Czasami są to niewielkie odległości, czasami tysiące kilometrów, ale zawsze w takich chwilach trzeba nauczyć się żyć w nowej społeczności.

Podczas spotkania, które odbywało się w kawiarnianej atmosferze, przy stolikach na holu II piętra najpierw zaprezentowali się uczniowie klas 1-3, laureaci Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, którzy wykonali swoje zwycięskie utwory.
Podczas wieczoru mogliśmy usłyszeć ogromnie pasującą do chwili pastorałkę „Jest taki dzień” w wykonaniu Pani Magdaleny Kozerskiej, będącej mamą uczniów: Nikosia z klasy 1b i Tymona z klasy 4b. W kolejnej części można było zobaczyć i wysłuchać uczniów ukraińskich i białoruskich, którzy pod opieką Pani Iryny przygotowali krótki występ.

I nastał czas prezentacji naszych gości specjalnych. Jako pierwsza wystąpiła Pani Emilia Warzecha, która zaśpiewała trzy pastorałki.  Spotkanie uświetniła Pani Barbar Leśniak, która przy własnym akompaniamencie na klawiszach wykonała kolejne nastrojowe utwory. Była to nie tylko prezentacja muzyczna, ale także doświadczanie…

Dzień Integracji Międzykulturowej pozwolił poczuć różnorodność, ale i wspólnotę naszej szkolnej społeczności, złożonej z uczniów, rodziców i nauczycieli. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, przewodniczącej Pani Katarzynie Leśniak za poparcie i wsparcie inicjatywy. Dziękujemy również rodzicom za upieczenie ciast i wolontariuszom za pomoc przy organizacji.

 

                                                                                                                                        Tekst opracowała

                                                                                                                                           Barbara Bartnik

Skip to content