Teatrzyk czas zacząć..

Teatrzyk czas zacząć..

Zajęcia w kl. 3b

Jak powszechnie wiadomo zabawy teatralne obok książek, różnych zabawek czy prac artystycznych, odgrywają dla dzieci istotną rolę. Z początkiem 2024 roku potwierdzili to uczniowie klasy III B. Zajęcia, na ktorych dzieci miały wykonać kolorowe pacynki zostały zaplanowane przez panią wychowczynię. Wszyscy przynieśli potrzebne materiały, przede wszystkim skarpety, kolorowe guziki, włóczki, cekinki i skrawki tkanin. Pacynki można zrobić praktycznie
ze wszystkiego. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię i kreatywnie podejść do tematu. Największą
trudność sprawiło uczniom nawlekanie nitki na igłę
i przyszywanie guzików. Przy wsparciu nauczycielek, dzieci stworzyły ciekawe pacynki. W nastepnym dniu odbyła się zabawa w teatr. Za sprawą własnoręcznie wykonanych pacynek, udało się zespołowo zaaranżować teatrzyk. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno aktorzy, jak i publiczność.

Opracowanie: G. Grodzińska i A. Korpak-Perzanowska

Skip to content