KRAKOWSKI DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

KRAKOWSKI DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Aktywne działanie w ramach Samorządu Uczniowskiego jest dla wielu uczniów szansą na naukę umiejętności organizacyjnych i społecznych.
Urząd Miasta Krakowa od lat wspiera samorządność szkolną, realizując działania na ich rzecz w ramach programu, aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków”.
W dniu 23 października już po raz piąty został zorganizowany KRAKOWSKI DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Przesdstawiciele SU Zuzanna Adamska, Arkadiusz Bieryło i Piotr Żabiński reprezetowali naszą Szkołę. Motywem przewodnim spotkania było hasło: ”Samorządowa szybka randka”. Wydarzenie odbyło się w Domu Harcerza przy ul. Reymonta 18.
Podczas imprezy uczniowie i nauczyciele z krakowskich szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach , dzięki którym mieli okazję porozmawiać o swoich doświadczeniach pracy na rzecz społeczności uczniowskiej i podzielić się umiejętnością realizacji zadań, jakie stają przed samorządami.
Na uczestników czekała także zabawa terenowa przygotowana przez UMK we współpracy z WKS Wawel, którą zaplanowano na terenie Parku Jordana. Piękna pogoda sprzyjała realizacji zadań.

Dziękujemy za aktywnie spędzony czas. Nie możemy się doczekać jesieni 2024 roku.

Agnieszka Korpak-Perzanowska

Skip to content