Klasy drugie świętują Dzień Chłopca

Klasy drugie świętują Dzień Chłopca

W tym roku poza drobnymi upominkami, które otrzymali nasi chłopcy, uczciliśmy Ich święto wyjściem na „Lekcję w kinie”, która zatytułowana była „Twój głos brzmi znajomo czyli podróż po świecie dubbingu. Spotkanie odbyło się w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza. W pierwszej części dzieci miały okazję dowiedzieć się: czym jest dubbing filmowy, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów, a także czym są kłapy. Ponadto uczniowie klas drugich rozwiązywali zagadki dubbingowe, dotyczące ich ulubionych filmów, a także mogli wykonać razem z aktorem ćwiczenia na dykcję. Uwieńczeniem warsztatów był seans filmu animowanego pt. „Po prostu super”. Tak też podsumowujemy wyjście na opisane powyżej wydarzenie.

 

Joanna Techmańska

Skip to content