WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 26-27 września uczniowie klas 8a i 8b  wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Warszawy śladami „Kamieni na szaniec” . Pierwszego dnia udali się wraz z przewodniczką do Łazienek Królewskich. Po drodze widzieli pomnik Fryderyka Chopina. Następnie wyruszyli do mauzoleum, które znajdowało się obok budynku Ministerstwa Edukacji na alei Szucha. Po krótkiej przerwie poszli  do muzeum na Pawiaku . Na zakończenie pierwszego dnia wyprawy odwiedzili Ogród Saski po czym wyruszyli na cmentarz na którym Alek , Rudy i Zośka zostali pochowani. Uczestnicy wycieczki przyjechali do hotelu na noc. Następnego dnia wyruszyli w trasę by spotkać nowego przewodnika i obejrzeć z zewnątrz budynek Muzeum Narodowego. Pierwszym przystankiem było miejsce dawnej akcji pod Arsenałem. Niedługo później mieli przyjemność przejechania się linią metra do pomnika Mikołaja Kopernika. Ich następnym punktem planu wycieczki było Stare Miasto , gdzie mogli dostrzec uroki starej infrastruktury. Następnie zaplanowano zwiedzenie Barbakanu warszawskiego i pomnika Małego Powstańca . Na koniec wycieczki odwiedzili liceum Stefana Batorego, w którym uczyli się główni bohaterowie lektury „ Kamienie na Szaniec”.

Opracowanie: Tola i Karolina z klasy 8A

 

Skip to content