Zielona szkoła – klasa 6b

Zielona szkoła – klasa 6b

W drugiej połowie maja klasa 6b wyjechała na zieloną szkołę do Zubrzycy Górnej. Pomimo niesprzyjającej pogody wycieczka była bardzo udana. Zwiedziliśmy Orawski Park Etnograficzny -uczniowie zwiedzali dawne orawskie chałupy i zagrody, bez wygód i wynalazków współczesności, wyposażone w sprzęty, które niegdyś były w powszechnym użyciu. Dzieci zasiadły także w szkolnych ławkach dawnej wiejskiej szkoły. Podczas wyjazdu nie zabrakło również pieszych wycieczek – podziwialiśmy piękny wodospad umiejscowiony w dolinie Mosornego Potoku. Znajduje się on w lesie, na północno-zachodnich stokach Pasma Policy należącego do Beskidu Żywieckiego. Jest to naturalny wodospad, jeden z najwyższych w całych Beskidach. Ma wysokość 8 m, woda spada tutaj z pionowego progu zbudowanego z warstw fliszu karpackiego. Przed powrotem do domu odwiedziliśmy Park Czarnego Daniela – ośrodek edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Uczniowie zapoznali się z fascynującym światem beskidzkiej przyrody, oraz niektórymi leśnymi mieszkańcami Babiej Góry. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka.

Małgorzata Waga

Skip to content