Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – BIERZEMY UDZIAŁ!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 – BIERZEMY UDZIAŁ!

W dniu  7 lutego 2023 r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci.  Po feriach uczniowie na lekcjach informatyki zapoznawać się będą z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.

Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali bogaty program obchodów DBI pozwalający na aktywne uczestnictwo w akcji. 19. edycja DBI obejmie m.in. Galę DBI, webinary, lekcje online, pakiet materiałów edukacyjnych, konkurs na najciekawszą lokalną inicjatywę DBI.

Zachęcam nauczycieli, rodziców i uczniów do zapoznania się z ciekawymi materiałami dostępnymi na www.dbi.pl

Piotr Romanowicz

Skip to content