POLSKO-UKRAIŃSKA WIECZORNICA W NASZEJ SZKOLE

POLSKO-UKRAIŃSKA WIECZORNICA W NASZEJ SZKOLE

20 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się świąteczna wieczornica, na której zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczął występ klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni pani Barbary Bartnik. Uczniowie zatańczyli świąteczny układ oraz zagrali na dzwonkach kolędę Lulajże Jezuniu. Dzieci z Ukrainy, pod fachowym okiem pani Iriny – asystenta międzykulturowego, zaprezentowały kolędy tak w języku ukraińskim, jak i polskim przy dźwiękach akordeonu. Szczególną uwagę zwróciły narodowe elementy stroju uczniów, które dodały powagi całemu występowi. Wspólne spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i pięknej scenerii. Świąteczną dekorację przygotowali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu SP111, którzy również dopilnowali klimatu przy uroczyście przygotowanych stolikach. Przybyli goście mogli poczęstować się słodkościami, pizzą, herbatą i kawką z ekspresu, serwowanymi przez wolontariuszy.
W cudownym klimacie bożonarodzeniowym spędziliśmy kilka godzin. Zwieńczeniem tego wspaniałego wieczoru był występ pani Barbary Leśniak, przewodniczącej Komisji Edukacji i Kultury Dzielnicy XII Miasta Krakowa. Pani Barbara zagrała i zaśpiewała kilka przepięknych, autorskich pastorałek.
Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy jeszcze nie raz zagoszczą w naszej szkole.

Serdecznie dziękujemy Gościom za przybycie.

Barbara Bartnik, Agnieszka Korpak-Perzanowska, Katarzyna Tomiak

Skip to content