DZIEŃ ZIEMI 2022

DZIEŃ ZIEMI 2022

Uczniowie naszej szkoły 22 kwietnia włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców naszej planety. Organizatorzy tego święta chcą wszystkim uświadomić, jak ważna jest ochrona i  działania związane z troską o życie na Ziemi zarówno ludzi, roślin i zwierząt.
Uczniowie na zajęciach obejrzeli kilka prezentacji multimedialnych oraz ciekawych filmów edukacyjnych, dzięki którym mogli wirtualnie poznać najpiękniejsze zakątki naszej planety. Wzbogacili też swoją wiedzę na temat czystości wód i konieczności jej oszczędzania. Zwrócili uwagę na ocieplenie się klimatu, co jest tego przyczyną. Utrwalili pojęcie segregacji i recyklingu. Grupy uczniów klas starszych na lekcjach geografii wykonali prace  do tematu  „Jak chronić środowisko”. Dyskutowali, zastanawiali się co możemy zrobić, zaczynając od siebie, będąc w szkole, domu i sklepie. Pomysłów praktycznych było wiele, efekty wspólnych działań zostały zaprezentowane na wystawie. Młodszym dzieciom  na  lekcjach towarzyszyły tematyczne piosenki Ziemia wyspa zielona,  Zielony dom.  Szukały odpowiedzi na pytania: – Jak możemy pomóc naszej planecie? Przypomniane zostały zasady segregacji śmieci.
Z tej okazji zachęcono uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie ekologicznym  Eko -zabawka, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 124. Uczniowie wykonali kreatywne, kolorowe prace m.in. z butelek, pudełek, zakrętek. Zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród i ekologiczne warsztaty.

Agnieszka Korpak-Perzanowska

Skip to content