Małopolski konkurs literacki

Gratulacje dla uczniów klasy VI b!
Werdiurowe opowiastki to małopolski konkurs literacki ogłoszony przez Zamek Królewski na Wawelu z okazji wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021 – 1961 – 1921”. Po obejrzeniu wystawy należało ułożyć opowiadanie, którego bohaterem trzeba było uczynić przedstawione na arrasach zwierzęta.
W konkursie wzięła udział grupa utalentowanych literacko uczniów z naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że po najwyższe laury w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VI sięgnęli:
Dagna Adamczyk z kl. VI b –pierwsze miejsce za opowiadanie Tajemnica Borowego Lasu
Sebastian Pazdro z kl. VI b – drugie miejsce za opowiadanie O jednorożcu, który szukał swojego miejsca na ziemi.
20 grudnia 2021r. w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu, w otoczeniu zabytkowych arrasów, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród.
Serdeczne gratulacje dla Dagny i Sebastiana!