„Szkoła do Hymnu”

10 listopada 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy sto trzecią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

W tym dniu, nasza Szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do Hymnu”, w ramach której, o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali Hymn państwowy.

W tym dniu klasa 7B przygotowała także Koncert dla Niepodległej, aby uczcić to wspaniałe, narodowe święto i oddać hołd wielkim, często bezimiennym bohaterom, którzy walczyli o wolność, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą – swoje życie!

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, prowadzenie koncertu odbyło się przez radiowęzeł, a wspólne śpiewanie Hymnu państwowego i innych pieśni patriotycznych miało miejsce w salach lekcyjnych. Siła głosów uczniów i nauczycieli była jednak tak wielka, że dźwięki i słowa pieśni wypełniły naszą szkołę po najmniejsze jej zakamarki.

Wśród pieśni patriotycznych, które wybrzmiały tego dnia były :

1. Rota
  2. Marsz, marsz Polonia