Małopolska Noc Naukowców

Chętni uczniowie klas ósmych wzięli udział w wydarzeniach Małopolskiej Nocy Naukowców zorganizowanych w Narodowym Centrum Promieniowania – Synchrotron Solaris. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie interaktywnym pt.” Magiczne momenty światła laserowego podczas którego dowiedzieli się jak powstaje światło lasera i do czego może być wykorzystane”. Następnie udaliśmy się do hali eksperymentalnej, gdzie pod okiem naukowców uczniowie mogli wykonywać i obserwować eksperymenty dotyczące min. prądu, promieniowania, zjawisk magnetycznych. Dowiedzieli się czym jest Camera Obscura oraz kriomikroskop, obserwowali działanie ciekłego azotu a nawet mieli okazję go poczuć na swojej dłoni. Wszyscy doskonale się bawili i zdobyli wiele nowych,  ciekawych informacji z zakresu nauk przyrodniczych.

Małgorzata Waga

Agnieszka Korpak- Perzanowska