Warsztaty w Urzędzie Miasta Krakowa i spacer po Rynku

Warsztaty w Urzędzie Miasta Krakowa i spacer po Rynku

W kwietniu klasa 3a miała okazję odwiedzić Urząd Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych i wziąć udział w warsztatach dotyczących dziedzictwa kulturowego. Przewodnikiem dzieci w tej interesującej i pouczającej „podróży” był Lajkotek. Podczas spotkania w zabytkowej sali urzędu, zwanej Kupiecką uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się, co możemy nazwać dziedzictwem kulturowym,  czym jest dziedzictwo materialne i niematerialne, a także mieli okazję obejrzeć, a nawet przymierzyć oryginalny strój krakowski, czy kurkowy. Po warsztatach, korzystając ze sprzyjającej aury, dzieci wraz z opiekunami udali się na spacer po Rynku Głównym. Wyjście uważamy za bardzo udane!

Joanna Techmańska

Skip to content