Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku angielskim

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku angielskim

27 kwietnia 2022 r. w przedstawiciele klas 1-3 wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania w języku angielskim, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 61 im. Józefa Piłsudskiego. W ramach przygotowań do konkursu uczniowie musieli przygotować 2, 3 lub 4 (w zależności od klasy) teksty konkursowe, a następnie zaprezentować komisji konkursowej oraz publiczności wylosowane opowiadanie. Ocenianie podlegały takie komponenty jak: dykcja, interpretacja tekstu, poprawność wymowy oraz płynność czytania. Reprezentanci naszej szkoły wypadli doskonale. Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas III zdobyła Helena Matoga z III a. Tymoteusz Techmański z II b zdobył II miejsce wśród drugoklasistów, a Adrian Religa z I a zajął IV miejsce w kategorii klas pierwszych.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Joanna Techmańska

Skip to content