WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

W grudniu na terenie szkoły nasi wolontariusze, uczniowie klas siódmych przeprowadzili zbiórkę artykułów żywnościowych dla osób z Domu Pogodnej Jesieni w Nowym Bieżanowie. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i przekazali dary na ten cel.

Włączyliśmy się również w pomoc dla uczniów ze Szkoły Specjalnej w Prokocimiu. Koledzy i koleżanki z klas starszych przekazali artykuły szkolne na ręce wolontariuszy. Lider Wiktor Śladowski mógł dumnie zawieźć kilka sporych paczek.

Na prośbę prezesa Fundacji Wygrajmy Siebie udało się przekazać ogromne pudło ozdób świątecznych z przeznaczeniem na kiermasz w Wieliczce. Ozdoby robione były przez uczniów naszej szkoły.

Fundacja „Wygrajmy Siebie”, Rada Dzielnicy XII, Centrum Kultury Podgórza i Parafia Najświętszej Rodziny zorganizowała  Podgórskie Ubieranie Choinki - PUCh 2017. Odbyło się 18 grudnia na terenie Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie. Zostały zaproszone do współpracy szkoły, przedszkola, różne instytucje i firmy oraz osoby indywidualne. Akcja miała wymiar charytatywny, wszyscy, którzy przygotowali bańki i inne ozdoby wzięli udział w losowaniu nagród. Odbył się również kiermasz świąteczny. Akcję w całości obsługiwali wolontariusze z Centrum Wolontariatu Fundacji „Wygrajmy Siebie”- w tym UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 111. Odpowiedzialni byli m.in. za przygotowanie zabaw dla dzieci, malowanie buzi, organizowali zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Zaangażowanie, talenty wolontariuszy widać było na każdym kroku. Praca trwała od 8.00 do 13.30.

>>Zapraszamy do galerii<<