SZKOLNY WOLONTARIAT

W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Dzieci, gdzie nasi wolontariusze pełnią rolę opiekunów oraz doradców podczas organizowanych wykładów dla najmłodszych. Współpracujemy również z Centrum Wolontariatu działającego przy Radzie Dzielnicy XII.  W ramach podjętych działań braliśmy udział w Podgórskim Ubieraniu Choinki oraz uczniowie naszej szkoły wykonywali bombki na kiermasz dla potrzebujących dzieci.  Nasi wolontariusze pomagali  podczas Familiady oraz koncertów organizowanych  przez Parafię pod wezwaniem Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie.

Bierzemy również udział w imprezach sportowych. Co roku nasi uczniowie pełnią rolę wolontariuszy podczas różnych maratonów organizowanych na terenie Krakowa. Na terenie naszej szkoły organizujemy także różnego rodzaju zbiórki dla osób potrzebujących oraz schronisk dla zwierząt, w które włącza się cała społeczność uczniowska.