SYMBOLE NARODOWE – PROJEKT ETWINNING REALIZOWANY PRZEZ KLASĘ 1B

odznaka    odznaka

W projekcie „Symbole narodowe” wzięli udział uczniowie klas 1-3 z różnych miast Polski.  Zadaniem uczestników projektu było stworzenie nowego, wymyślonego państwa- jego nazwy kraju, barwy flagi, godła, mapy, język, hymnu, stroju narodowego, itp.
Do ważniejszych celów projektu  należało było:
- propagowanie wartości patriotycznych, - budowanie szacunku wobec symboli narodowych;
- pogłębienie wiedzy o Polsce;
- rozumienie wagi świętowania rocznic;
- poszerzenie współpracy między szkołami;
Projekt mimo nauki prowadzonej w systemie zdalnym został ukończony przez wszystkie klasy partnerskich szkół. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Wszystkie działania wokół związane z państwem Akslop wykonywane były z wielkim zaangażowaniem.
Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością podczas jego realizacji, czego dowodem są powstałe materiały.

7 stycznia Krajowe Biuro eTwinning przyznało nam, klasie 1b Krajową odznakę Jakości za współpracę ze szkołami i działania podczas projektu. Brawo Klaso 1b :-)

Oto niektóre efekty pracy dzieci:

Legenda o powstaniu Akslopa

O czym rozmawiają mieszkańcy?

Przewodnik po Akslopie

Akslopska Książka Kucharska

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie bloga.