sport

Szkoła Podstawowa nr 111 dysponuje bardzo dobrą bazą sportową, pozwalającą na realizowanie zarówno zadań dydaktycznych na lekcjach wychowania fizycznego jak i rozwijanie zainteresowań uczniów w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych. Posiadamy dwie sale gimnastyczne: wielofunkcyjną o wymiarach 22x10m  i małą służącą przede wszystkim do zajęć gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć ruchowych dla dzieci młodszych.

Dysponujemy również dwoma boiskami sportowymi: asfaltowym do gry w piłkę ręczną i tartanowym do gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Duża liczba przyborów, pomocy dydaktycznych takich jak piłki do gier, materace, klocki, ścieżki sensoryczne, maty terapeutyczne podnosi atrakcyjność prowadzonych zajęć. Stwarza również warunki do szybszego opanowania materiału przez uczniów. Dzięki temu sportowa reprezentacja naszej szkoły może bez żadnych kompleksów rywalizować z najlepszymi szkołami w Krakowie i nie tylko.

W 2012 roku przystąpiliśmy do programu unijnego: „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków”. W ramach tego projektu 60 uczniów naszej szkoły zakwalifikowano do 6-ciu grup na zajęcia wyrównawcze z gimnastyki korekcyjnej. Projekt kontynuowany będzie do końca czerwca 2013r.

Na terenie szkoły działają:

• Szkolny Klub Sportowy
  • Szkółka sportowa "Radwansport" - sekcja piłki siatkowej
  • Międzyszkolny Ośrodek Sportowy "Podgórze" - sekcja koszykówki
  •  i inne jak: judo, gimnastyka artystyczna, taniec nowoczesny.

NASZE OSIĄGNIĘCIA:

SUKCES NASZEGO UCZNIA