Samorząd szkolny

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski jest organem szkoły. Tworzą go wszyscy uczniowie, którzy posiadają prawo do działania w szkole i środowisku lokalnym.

Samorząd nadaje naszej szkole wymiar instytucji demokratycznej i obywatelskiej.

Opiekunowie: Agnieszka Korpak Perzanowska, Anna Adamczyk, Katarzyna Tomala, Małgorzata Tomczyk

Prezydium Samorządu: Anna Pulchny, Jolanta Luchowska, Iga Leśniak, Julia Adamaska

NASZE DZIAŁANIA:

I sem. 2019/2020
1. Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
2. Pomoc przy loterii Familiady.
3. Kawiarenka z okazji Dnia Nauczyciela.
4 .Kiermasz jesienny.
5. Organizacja dyskoteki Andrzejkowej.
6. Słodki poczęstunek na Dzień św. Mikołaja.
7. Konkurs na Zieloną Salę.
8. Zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
9. Kiermasz świąteczny.

Dnia 20 lutego 2020r. odbył się kolejny apel Małego Samorządu Szkolnego.

Podczas apelu przypomniano zasady dobrego zachowania w szkole i właściwego wypełniania obowiązków ucznia. Doceniono trud i zaangażowanie uczniów biorących w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Nagrodzeni zostali dyplomami i drobnymi upominkami uczniowie, którzy zdobyli bardzo dobre, dobre wyniki oraz wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik.

Nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie za przygotowanie pięknych i pomysłowych masek na szkolny bal karnawałowy.

Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do czynnego udziału w rożnych konkursach.

Opiekun Małego Samorządu Szkolnego

Małgorzata Tomczyk