Program „e-WF Sprawność i Zdrowie”

Szkoła Podstawowa nr 111 im. Wojska Polskiego w Krakowie bierze udział programie „e-WF Sprawność i Zdrowie” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Celem programu jest przeciwdziałanie skutkom pandemii, mających negatywny wpływ na młody rozwijający się organizm.

Sytuacja epidemiczna i związane z nią wprowadzenie obostrzeń między innymi: nauka zdalna, zamknięcie siłowni, klubów fitness i sportowych czy basenów, obniżyła poziom aktywności dzieci i młodzieży. Można domniemywać, że sedenteryjny tryb życia uczniów i związana z tym hipokinezja,znacząco wpłynął na pogorszenie się sprawności i wydolności uczniów oraz na zwiększenie ich masy ciała (nadwaga, otyłość).

Zadania programu„e-WF Sprawność i Zdrowie”  :

• umożliwia rzetelną diagnozę kondycji uczniów,
  • nowoczesny system pozwala na generowanie wybranego testu dla każdego ucznia,
  • daje dostęp do innowacyjnego systemu testowania sprawności, wydolności oraz wiedzy z Wychowania Fizycznego oraz Edukacji Zdrowotnej dla wszystkich nauczycieli WF w szkole,
  • materiały (lekcje, testy) są dostosowane do wszystkich grup wiekowych uczniów pod względem podstawy programowej i stopnia trudności oraz przekazywane w atrakcyjnej dla ucznia formie,
  • stałe poszerzanie bazy testów,
  • umożliwia tworzenie raportów on-line,na podstawie których nauczyciele mogą przyjąć odpowiednią strategię nauczania,
  • udostępnia obszerne materiały szkoleniowe instruujące jak przeprowadzić testy, webinaria i wsparcie merytoryczne specjalistów platformy e-WF,
  • daje możliwość badania aktywności uczniów na lekcjach WF.

Koordynator programu w szkole:

mgr Magdalena Wrona – nauczyciel wychowania fizycznego