Konkursy

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH SZKOLNYCH I POZASZKOLNYCH

 

UDZIAŁ SZKOŁY W KONKURSIE CZAS NA ZDROWIE

            W dniach  21 kwietnia do 30 czerwca  2017 r.  odbył się organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska   konkurs „Czas na zdrowie”. Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci tematu rolnictwa ekologicznego, zdrowego stylu życia oraz zdrowego sposobu odżywiania się.

             Naszą szkołę reprezentowała klasa  pani  Anny Adamczyk - 5a,  prowadzona przez panią Agnieszkę Korpak-Perzanowską. Wyłoniono dziesięciu liderów: Julię Adamską, Katarzynę Bednarską,  Marię Dudziak, Zofię Golonkę, Zuzannę Golonkę, Emilię Kardas,  Aleksandrę Kusy, Aurelię Łapkę, Michała Putanowicza i  Wiktorię Siejkę,

            Konkurs podzielony był na dwa etapy.  W pierwszym z nich liderzy projektu  mieli za zadanie przygotować referaty związane  z rolnictwem ekologicznym, zapoznać uczniów z tematyką zdrowego odżywiania się oraz zaproponować scenariusz na festyn zdrowia. Dzieci uczestniczyły w wykladach i warsztatach na Akademii Rolniczej.. Drugi etap polegał na przeprowadzeniu festynu szkolnego pod hasłem konkursowym „Czas na zdrowie”,  przygotowaniu zdrowego poczęstunku , zabaw ruchowych, oraz pokazie filmów „Śmietnik  w mojej głowie”

            Festyn odbył się na terenie szkoły w dniu 10 czerwca. Można było zasmakować  domowej produkcji ciast,  chleba, ogórków , smalcu, czy orzechów w miodzie. Rarytasem była szynka wędzona  w domowej wędzarni, w pieknie udekorowanych słoikach orzechy w miodzie i chipsy z jarmużu. W trakcie festynu dzieci zapoznały się z wykładem prowadzonym przez pracownika Sanepidu, panią Natalię Synowską, na temat piramidy żywieniowej,  odpowiedniej diety i szkodliwości cukru jak również miały okazję spotkać się  z pszczelarzem.  Na zakończenie szkolnej imprezy uczniowie rozdali gościom wykonane przez uczniów zakładki z hasłem promującym zdrowy styl życia. 

            W konkursie uczestniczyło 300 szkół podstawowych. Nasza szkoła zajęła 105 miejsce. WSZYSTKIM ZA STARANIA, ZAANGAŻOWANIE NA RÓŻNYCH PŁASZCZYZNACH BARDZO DZIĘKUJĘ

                                                                                               Agnieszka Korpak-Perzanowska

Tekst napisany we współpracy z Marysią Dudziak- uczennicą k. 6A:)

            Zapraszamy do oglądnięcia filmu, który został  przesłany na konkurs, podsumowujący festyn zdrowia,  dostępny jest  pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=AO5GjnhgCB4&feature=youtu.be

 

 

Wyniki szkolnego  Konkursu Recytatorskiego  „Przyroda w poezji”

 

I miejsce  - Jolanta Luchowska

II miejsce - Maria Dudziak

III miejsce  - Marlena Bednarczyk-Madej

 

Wyróżnienie dla Magdaleny Put z kl.VIc w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Zaczarować słowem".

Wyróżnienie dla Magdaleny Put z kl.VIC w X Konkursie Recytatorskim Poezja ks. Jana Twardowskiego. 

GRATULACJE DLA ZUZI MATUSZEK Z KL.IVA za zdobycie III miejsca w II Międzyszkolnym Konkursie Literackim "STOkrotka"

(zadaniem uczestników było napisanie wiersza, który swoim charakterem nawiązywał do twórczość Juliana

Tuwima)  oraz wyróżnienia w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej 

Na Konkurs  nadesłano 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508  szkół podstawowych,  gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy. Siedemnastoosobowemu jury składającemu się z pracowników naukowych wyższych uczelni i polonistów przewodniczyła sama Wanda Chotomska.

 

 

Justyna Nagórzańska  z klasy 6b zdobyła wyróżnienie w 10. Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania . W etapie międzyszkolnym wzięło udział 296 uczniów z 241 szkół.  W kategorii klas V-VI  było 55 uczestników.  Przyznano tytuł Mistrza, Wicemistrza i trzy wyróżnienia. Warto dodać, że trzy lata temu Justyna była Mistrzem Pięknego Czytania klas I-III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wyróżnienie w X Konkursie Recytatorskim "Poezja ks.Jana Twardowskiego

dla Magdaleny Put - 6c. Organizator MDK "Dom Harcerza" w Krakowie ul.Lotnicza 1

 

 Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Wesołe Bałwanki" uczniowie świetlicy z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

II miejsce: 

Amelia Hajkiewicz kl.3c

Natalia Nowak kl.1a

III miejsce:

Tola Bajer kl.1a

wyróżnienia:

Julia Komenza kl.3

Aleksandra Zgarda 1a

gratulujemy :) 

 

24 stycznia w ramach programu Bezpieczny Kraków odbył się VI Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy dla uczniów klas szóstych Dzielnicy XII m. Krakowa.

Przedstawiciele dziewięciu szkół prezentowali zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną.

Uczennice Natalia Daniel, Kinga Lewińska, Aleksandra Radziukiewicz zajęły II miejsce.

 

 SZKOLNY KONKURS INFROMATYCZNY

"Ruchoma szopka bożonarodzeniowa w programie PowerPoint"

"Projekt kartki świątecznej w programie Paint/GIMP"

I miejsce - Marysia Lewińska 

II miejsce - Natalia Kalita

III miejsce - Marysia Dudziak

SZKOLNY KONKURS "ANIOŁEK ŚWIĄTECZNY"

I miejsce - Magdalena Hartabus, Natalia Dziewońska

II miejsce - Emilia Kardas, Anna Pulchny

OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK EDYCJA XXII

 Dnia  23 listopada 2016 obyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY. Wzięło w niej udział ponad 68 tys. uczestników, spośród których 11 stycznia 2017 wyłoniono 448 laureatów w 11 grupach. W konkursie brało udział 74 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 111 w Krakowie z klas I-VI. Uczniowie mieli okazję, żeby skonfrontować swoje umiejętności z innymi uczestnikami z całej Polski. Wszyscy oni z zapałem i ambicją podjęli wyzwanie uczestnictwa w konkursie. Konkurencja była naprawdę duża. Uczniowie z naszej szkoły sięgnęli po najwyższe trofea.

Jednym z laureatów – zdobywców 151 głównych nagród - udziału w wakacyjnym Obozie Talentów został Maksymilian Dziok uczeń klasy 3b. Zajął on 6 miejsce w województwie małopolskim i 38 w skali całego kraju. Bardzo wysoki wynik – 13 miejsce w województwie małopolskim  i 82 w całym kraju uzyskała Zofia Scendo uczennica również klasy 3b. Również wysoki wynik – 69 pozycję w naszym województwie i 722 w kraju uzyskała w kategorii szóstoklasistów Magdalena Put uczennica klasy 6c. Uczniom tym serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu, a wszystkim uczestnikom wiedzy, odwagi, woli sprawdzenia się i ambicji. Wierzymy, że dzięki tym cennym cechom uczniowie będą nadal odnosić liczne sukcesy. Szkoła Podstawowa nr 111 w Krakowie otrzyma wyróżnienia w postaci Certyfikatu Szkoły Łowców Talentów. 

 

 

 

 

 

 

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM