Konkurs „Budowa człowieka i jego zdrowie”

20 uczniów z najwyższym wynikiem weźmie udział w kolejnym etapie konkursu, który wyłoni 10 finalistów. Zwycięzcą konkursu zostanie uczeń, który zdobędzie największą liczbę punktów w trzecim etapie konkursu. Nagrodą będzie ocena celująca z biologii na koniec roku. Dodatkowo dla 3 najlepszych uczniów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs „Budowa człowieka i jego zdrowie” organizowany w naszej szkole skierowany jest do uczniów klas 7 i składa się z trzech etapów.

• Pierwszy etap to test sprawdzający ogólne wiadomości uczniów z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. W tym etapie biorą udział wszyscy uczniowie klas 7. Odbędzie się on w czwartek 17 maja zgodnie z harmonogramem:
    • 7A – 10:45 (4 g.l.)
    • 7B – 14:35 (8 g.l.)
    • 7C – 13:40 (7 g.l.)

Do drugiego etapu przechodzi 20 uczniów z największą liczbą punktów.

• Drugi etap to test zawierający zadania o wyższym stopniu trudności. Na jego rozwiązanie uczniowie mają 60 minut. Do trzeciego, finałowego etapu przechodzi 10 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w drugim etapie.
  • Trzeci etap konkursu będzie przeprowadzony w formie turnieju w którym zwycięscy drugiego etapu rywalizują ze sobą na forum klas siódmych. Składać się będzie z 3 części, które ostatecznie wyłonią zwycięzcę konkursu.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu poszczególnych etapów znajdują się na stronie internetowej szkoły.

Organizator konkursu

Magdalena Utkała