„Kocham Kraków – podróż przez historię wehikułem czasu”

O projekcie

Naszą przygodę z projektem rozpoczęliśmy od wyjaśnienia czym jest i do czego możemy wykorzystać wehikuł czasu. Zamieniliśmy się w wynalazców i konstruktorów, aby zbydować własne maszyny przenoszące w czasie.

Pozostałe inicjatywy

Na zajęciach rozmawialiśmy o Krakowie - naszym rodzinnym mieście, jego charakterystycznych miejscach i symbolach. Poznawaliśmy ciekawostki oraz legendy, które przedstawiają prace plastyczne dzieci - lapbooki.

Przez cały okres trwania projektu dzieci podjęły wiele różnych inicjatyw pod okiem nauczyciela prowadzącego. Jendym z efektów tych działań są witraże z motywem kwiatowym inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego.

Karolina Marczewska