Klasa 1b w międzynarodowym projekcie e-Twinning

CZTERY KRAJE W PROJEKCIE

W projekcie wzięło udział trzynaście klas- dziesięć z Turcji, jedna z Belgii, jedna z Azerbejdżanu i klasa 1b z Polski. Podczas siedmiu miesięcy wykonanych zostało wiele zadań, tak przez uczniów, jak i nauczycieli.

Mapa projektu

WSPÓŁPRACA W PROJEKCIE

Nauczyciele spotykali się na webinarach, podczas których planowali kolejne zadania, ustalali zasady i dostosowywali je do aktualnej sytuacji w każdym z krajów. Wszystkich dotknęła pandemia i nauka zdalna, a zatem trudniejsze warunki do pracy nawet podczas projektu. W każdej chwili zawsze można było liczyć na wsparcie i pomoc partnerskich szkół. Komunikacja odbywała się w języku angielskim i mimo że uczniowie dopiero zaczynają się go uczyć, nie stanowiło to większego problemu. W trakcie trwania projektu wybrane zostało logo. Uczniowie stworzyli wspólnie wiele ciekawych prac: zredagowali opowiadanie o figurach geometrycznych w postaci e-booka ze ścieżką dźwiękową, napisali kilka innych matematycznych opowiadań, nauczyciele stworzyli krótki wiersz, którego wersy wypowiedziane zostały przez dzieci. Uczniowie śpiewali matematyczne piosenki oraz utworzony został kalendarz ukazujący ważne postaci ze świata matematyki.

Święto Liczby PI

14 marca z okazji Międzynarodowego Święta Liczby PI odbyło się spotkanie wszystkich partnerskich klas poprzez platformę Zoom. Uczniowie mogli się wzajemnie zobaczyć, usłyszeć i świętować.

Był to fantastyczny projekt, angażujący i wymagający, ale przyniósł wiele radości i satysfakcji. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy wspierali nasze działania, szczególnie podczas nauki zdalnej. Nagrywali i przesyłali to, co aktualnie było nam potrzebne.

Oto finalne dzieła projektu: e-czasopismo i wystawa w wirtualnym muzeum.

e-twinning

Barbara Bartnik