JUBILEUSZ

Złoty Jubileusz SP 111

W tym roku nasza Szkoła obchodzi Jubileusz 50-lecia istnienia. Powstała jako jedna z 1216 placówek wybudowanych dla uczczenia Tysiąclecia istnienia Państwa Polskiego.

Okazja ta uczczona została dwudniowymi uroczystymi obchodami.  Pierwszy dzień rozpoczął się Mszą św. w kościele Narodzenia NMP w Bieżanowie. Wzięła w niej  udział cała szkolna społeczność i zaproszeni goście.  Splendoru uroczystości dodała obecność pocztów sztandarowych i Oddziału Reprezentacyjnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12.

Po powrocie do placówki uczniowie uczestniczyli w ceremonii zakopania kapsuły czasu  w ogrodzie szkolnym. Zawierała ona pamiątki związane z naszą szkołą i przekaz dla przyszłych uczniowskich  pokoleń.  Ten dzień zakończyła akademia, podczas której wręczono nagrody laureatom licznych konkursów, związanych z obchodzoną rocznicą. W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować wszystkim sponsorom, których hojność pozwoliła na  wyróżnienie dużej liczby dzieci.

25 listopada nastąpiła oficjalna część obchodów jubileuszu. Rozpoczęło ją wystąpienie Dyrektora szkoły i zaproszonych gości. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, przedstawiciele najwyższych władz miasta i dzielnicy,  policji, straży miejskiej, związków zawodowych , współpracujących ze szkołą Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych.

W części artystycznej swoimi  umiejętnościami  pochwalili się  uczniowie  Oddziału Reprezentacyjnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 prezentując musztrę paradną. Zaciągnęli również wartę honorową przed tablicą upamiętniającą naszego patrona. Kolejnym punktem  był entuzjastycznie przyjęty  występ naszych uczniów w programie artystycznym „Pięćdziesiąt lat minęło.” wg scenariusza Pani Renaty Makarskiej-Banaś. Owacjami przyjmowane były wysmakowane i dowcipne dialogi oraz wspaniały występ chóru pod kierunkiem Pana Jacka Kołodziejczyka.

Zebrani mogli podziwiać okolicznościowe wystawy i galerie prac uczniowskich. Duże zainteresowanie uczniów i absolwentów wzbudziły ekspozycje „50 lat w obiektywie” , „Szkoła trzech pokoleń" oraz prezentacja multimedialna dotycząca historii i współczesności szkoły.

Niezmiernie cenne były spotkania z absolwentami i byłymi pracownikami szkoły. Nie brakło wzruszeń i nostalgii.

>>ZAPRASZAMY DO GALERII<<