Galeria

Czym jest AI- zajęcia w klasie 2a

Czym jest AI- zajęcia w klasie 2a

2 marca 2020r. uczniowie klasy 2a wzięli udział w kolejnym spotkaniu prowadzonym przez rodzica ucznia z naszej klasy tym razem był to tata Piotra.
Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest sztuczna inteligencja i jak działa.
Szereg aktywności przybliżył dzieciom zasady działania AI i pokazał kierunki jej rozwoju w najbliższych latach. Spotkanie to wiele wniosło do wiedzy uczniów, którzy od klasy 1 realizują aktywnie zajęcia z kodowania oraz technologii.
Bardzo dziękujemy za wizytę Panu Damianowi i liczymy na kolejne spotkania ze specjalistami.

                                                                                             Teresa Smoleń oraz uczniowie klasy 2a

Turniej gry SEN w klasach 1-3

Turniej gry SEN w klasach 1-3

Do tradycji  już weszły turnieje gier odbywające się w klasach 1-3.

Co roku pragniemy zaproponować uczniom interesujące rozgrywki pokazując jednocześnie, że gry planszowe mogą dać wiele radości, pozwolić na spędzenie miłego czasu z rówieśnikami a dodatkowo kształcą uważność, uczą używania strategii oraz logicznego myślenia. 6 marca w klasach odbyły się rozgrywki w grę „Sen”, aby lepiej wczuć się w klimat turnieju można było przyjść do szkoły w szlafroku lub górze od piżamy.

W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować firmie NASZA KSIĘGARNIA, która wypożyczyła nam gry a także ufundowała nagrody. Cieszy fakt, że wydawnictwa wspierają takie inicjatywy i pomagają w propagowaniu idei grania w gry planszowe. W każdej klasie wyłoniony został zwycięzca:

Konrad z klasy 1a
Aleksander z klasy 1b
Weronika z klasy 2a
Kornelia z klasy 2b
Aleksander z klasy 3a
Emilia z 3b
Piotr z klasy 3c

Gratulujemy!

27 lutego 2020r. odbyły się w naszej szkole DNI OTWARTE.

27 lutego 2020r. odbyły się w naszej szkole DNI OTWARTE.

Mury naszej szkoły odwiedziła prawie 100 przedszkolaków z zaprzyjaźnionych i sąsiadujących ze szkołą przedszkoli. Młodsi koledzy i koleżanki mieli okazję zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez klasę 3c i Panią Barbarę Bartnik a także wzięli udział w krótkich warsztatach z wykorzystaniem elementów kodowania odwiedzający klasy 1b, 2a i 2b.

Ponadto po południu szkołę oglądali rodzice wraz z dziećmi. Również podczas tego spotkania nie zabrakło atrakcji. Goście przekraczając próg szkoły rozpoczynali udział w grze terenowej dzięki, której mogli poznać budynek szkoły a także pooglądać jakie rozwiązania edukacyjne wykorzystywane są podczas zajęć z uczniami m.in. praca z tablica interaktywną, roboty edukacyjne, gra na instrumentach, atrakcyjne gry i łamigłówki.

Bardzo cieszy Nas widok tak wielu osób, które pragną bliżej poznać naszą szkołę.
Dokładamy wielu starań, aby nasi uczniowie czuli się tutaj dobrze, dlatego mamy nadzieję, że od września powitamy  nowych uczniów, którzy będą mogli się tutaj rozwijać.

W tym miejscu dziękujemy także wolontariatowi szkolnemu, który aktywnie włączył się w przygotowania do tak ważnego dla szkoły wydarzenia.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM